Yangın henüz başlangıç aşamasında iken duman, ısı, gaz kaçağı gibi belirtilerinin adreslenebilir olarak algılanarak yerinin açıkça belirlenebilmesi, can ve mal güvenliği sağlamak ve yangın mücadele birimlerini harekete geçirmek için son derece önemlidir. Algılama sonrası sistem bölgesel ve sektörsel olarak sesli/ışıklı alarm sinyallerini otomatik olarak verir ve insan faktörüne ihtiyaç duymadan gerekli müdahalelere başlar. Asansörleri yangın anında yangın senaryosuna uygun olarak çalıştırır. Otoparklarda havalandırmalarını bölgesel olarak çalıştırılması sağlar. Yangının kontrol altına alınabilmesi için, yangın kapılarının, havalandırma santrallerinin otomatik olarak kapatılması, duman tahliye damperleri ve fanların otomatik olarak harekete geçirilmesi için gerekli şartları sağlar.

Adresli sistemlerde algılama elemanlarının bağlandığı döngü hatları mevcuttur. Döngü hattının sayısı ve kablolama mesafesi kullanılan panele bağlıdır. Bir döngü hattına 125 -127 tane adresli eleman (detektör, buton, input modül, output modül, adresli siren) bağlanabilir. Döngüde bulunan algılama elemanları kendi içerisinde bölgelere ayrılabildiği gibi her bir algılama elemanı üzerinde barındırdığı adresleme yazılımı sayesinde panel tarafından bireysel olarak algılanabilir. Yani herhangi bir detektör algılama yaptığında detektörün yeri bireysel olarak panel üzerinden ya da opsiyonel olarak kullanabilen binanın projelerinin yüklendiği PC üzerinde tespit edilebilir. Bağımsız bölme sayısının çok olduğu okul, yurt, otel ve hastane gibi binalara adresli sistem montesi daha efektif görülmektedir.

İşletmenizin ihtiyacı göz önünde bulundurularak temini sağlanacak olan sistemin montajı uzman personelimiz tarafından yapılır. 

Montaj öncesi hizmet alacağınız firmanın konu ile ilgili TSE HİZMET YETERLİLİK BELGESİ sahibi olup olmadığını mutlaka sorgulayınız.

Sistemlerin doğru çalışabilmesi için aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık bakımlarının kullanıcı ve tedarikçi firma tarafından mutlaka yapılması gerekmektedir.