CCTV Nedir?

CCTV nedir sorusuna cevap vermek gerekirse; Kapalı devre TV, CCTV kameraların görüntü sinyallerini belirli bir konuma ilettikleri sistemdir. TV’den en mühim farkı sinyalin her insana açık bir şekilde taşınmamasıdır. Kısaca CCTV çalışmakta olduğu banka, firma, hava alanı gibi tesislerin kullanmasına özel bir TV sistemidir. Bir alanın görüntüsünün belirli  monitörlere verildiği imajlama sistemi olarak da düşünülebilir. CCTV’nin önceleri deneysel kullanım alanları bulunsa da tarihimizde çoğu zaman güvenlik amacıyla kurulur.

Bir CCTV (Closed-Circuit Television veya CCTV) sistemi CCTV (Closed-Circuit Television veya CCTV) kameralar, lensler, dijital kayıt cihazı ve monitörlerden kaynaklanır. CCTV (Closed-Circuit Television veya CCTV) sisteminin en büyük özelliği görüntülerin zamana doğru orantılı olarak kaydedilmesidir.

Teknoloji kullanımınız ister az ister çok olsun, sistemlerin ihtiyaçlarınıza cevap verebilmesi ve uzun süre kullanılabilmesi için işletmenize uygun seçilmeleri gerekmektedir. Bir sistemin başarısı, öncelikle onu projelendiren kişilere/firmalara bağlıdır. Seçilen bileşenler ne kadar iyi ve kaliteli olursa olsun, doğru projelendirilmeyen bir sistem başarılı olamaz.

Sizi geleceğe taşıyacak teknolojilerin seçiminde, projelendirilmesinde, yapacağınız teknoloji yatırımlarının planlanmasında bizden danışmanlık alabilirsiniz. Alanlarında uzman ve uzun yılların tecrübesi ile donanmış profesyoneller olarak hizmetinizdeyiz. Doğru teknoloji, doğru proje, sorunsuz gelecek…

Günümüzde işletmelerin en büyük sorunlarından biri de istihdam edecek kalifiye personel sıkıntısıdır. Özellikle bilgi teknolojileri alanında, aranan elemanı bulmak, eğitim, uyum gibi süreçler işverenleri sıkıntıya düşürmektedir. Teknik personel yetersizliği nedeniyle bilgisayar sistemlerinin çalışmaması ya da sistemlerde yaşanan arızalar; doğrudan üretimi ve verimi olumsuz yönde etkilemekte, dolaylısıyla para kaybına neden olmaktadır. Bunun gibi sorunların yaşanmaması için, işinde uzman bir firmadan dış kaynak kullanımı ile hizmet almak hem daha hızlı hem de güvenli bir yol olarak tercih edilmelidir. Sistem kurulumları, entegrasyon, servis, bakım ve teknik destek gibi konularda sözleşmeli hizmet sağlamaktayız.