Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleri


Kuru Kimyevi Tozlu yangın tüpleri A, B ve C Sınıfı yangınlarda kullanılabildikleri için çok amaçlı iyi bir yangın söndürücüdür. Ayrıca elektrikli ekipman içeren yangınlarda da kullanılabilirler, ancak ateşi soğutmazlar, bu nedenle yeniden tutuşama/alevlenme meydana gelebilir. Toz söndürücüler kapalı ve dar mekanlarda görünürlük kaybı yaratabilir ve solunum problemleri yaratabilir. İnsan sağlığına ve doğaya zararı olmayan bu yangın tüpleri ideal bir ilk müdahale söndürücüsüdür. İçerisinde monamonyumfosfat (MAP) bulunur ve azot gazı ile basınçlandırılır. Alev üzerinde oluşturduğu sis/bulut tabakası ile yangını boğar ve söndürür. MAP kimyasalı %40 ve %90 lık oranlara sahip olup işletme veya kurumun yangın yükü göz önünde bulunarak alım değerlendirilmelidir. %90 oranlı kimyasallar özellikle akaryakıt istasyonu gibi yüksek yangın yükü olan işletmelere önerilir. Yangın yükü olası yangında açığa çıkacak olası ısı/kalori miktarı olarak tarif edilebilir.

Bu tip yangın söndürücülerin tarafımızdan her yıl, kullanıcı tarafından da ayda bir yerinde kontrol ve bakımlarının yapılması önerilir.

Toz söndürücüler mavi bir etikete sahiptir.

ABC toz yangın söndürücülerimiz A (katı), B (sıvı) ve C (gaz) yangınlarında kullanılabilecek çok amaçlı iyi bir söndürücüdür.

Yangın tüpü dolumu, bakımı ve diğer hizmetlerimiz için bizi hemen arayabilirsiniz.